Izolacja wdmuchiwana – poznaj nowoczesny sposób ocieplenia budynków

izolacja wdmuchiwana

Kiedy myślisz o wykonaniu izolacji w swoim domu, zwykle przychodzą na myśl długie pasma izolacji z wełny mineralnej. To nadal bardzo częsty wybór, jeśli chodzi o ocieplenie domu, tak samo jak styropian. Śmiało możemy jednak powiedzieć, że nie są to najbardziej efektywne metody izolacji. Zapraszamy do artykułu o nowości na rynku: izolacje wdmuchiwane.

Podstawowe informacje – izolacja wdmuchiwana

Termin izolacja wdmuchiwana (zwana także izolacją z luźnym wypełnieniem) odnosi się do procesu wypełniania przegród między słupkami lub belkami stropowymi lub pokrywania podłóg na poddaszu dowolnym luźnym materiałem, który ma dobrą wartość lambda izolacji. Istnieje wiele różnych materiałów, które można zastosować do izolacji wdmuchiwanej, w tym luźne włókna szklane, granulki styropianu lub włókno drzewne. Często stosuje się także materiał celulozowy.

Izolacja wdmuchiwana przy użyciu materiału celulozowego

Celuloza produkowana jest z makulatury najczęściej z odzyskanych gazet, kartonów i innych materiałów drewnopochodnych. Łączona jest z kwasem borowym i innymi substancjami, które czynią ją ognioodporną i odporną na pleśń.

Przebieg izolacji wdmuchiwanej

Realizacja polega na użyciu mechanicznego urządzenia, ubijającego luźne włókna szklane, czy materiał celulozowy za pomocą łopatek, aby wymieszać go powietrzem, by następnie wdmuchiwać puszystą substancję izolującą przez węże do miejsca, w którym jest to wymagane. Same urządzenia do izolacji wdmuchiwanej są bardzo kosztowne dlatego, rekomendujemy zlecenie izolacji wdmuchiwanej do wyspecjalizowanego w tym wykonawcy, jakim jest IzolPoznań. Zapraszamy do kontaktu, by poznać szczegóły.

Zalety stosowania izolacji wdmuchiwanej

Ocieplenie poddasza można wykonać przy użyciu wełny mineralnej, ale jest to wyczerpujący i bardzo czasochłonny proces. Izolacja wdmuchiwana oferuje znacznie szybszy sposób na zdecydowaną poprawę izolacji poddasza lub stropu. W szybkim czasie osoba wykonująca izolację naniesie luźną substancję izolującą na elementy strychu za pomocą węża.

Ocieplenie poddaszy izolacją wdmuchiwaną

W przypadku, gdy zdecydujesz się na realizację izolacji wdmuchiwanej we własnym zakresie, nie zrobisz tego sam. Niezbędna jest ekipa montażowa – minimum dwie osoby. Jedna osoba kieruje wąż na konkretne miejsce do izolacji, a inna osoba będzie odpowiedzialna za obsługę urządzenia do izolacji.

Izolacja wdmuchiwana w ścianach w budynkach w konstrukcjach szkieletowych

Pozornie może wydawać się to ciężkie do wykonania. Jednak chcąc wykonać izolację wdmuchiwaną także na zamkniętych ścianach, łatwo będzie przez otwór nanieść substancję izolującą. Za pomocą dmuchawy, specjalista wtłacza celulozę czy inny luźny materiał izolacyjny do wnętrza wnęki ściennej. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie, ponieważ po zakończonej pracy zamyka się je zaślepkami, które są wykończone wraz z wykończeniem i ściany.

Jak przygotować się do izolacji wdmuchiwanej?

Zaleca się wykonanie izolacji wdmuchiwanej przez specjalistów. Warto zwrócić uwagę na to, by zadbali oni o odpowiednie zabezpieczenie takich elementów jak rury (w szczególności te, które się nagrzewają), czy przewody elektryczne. Decydując się na wykonanie tego rodzaju izolacji przez ekipę IzolPoznań, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo. Przed każdą izolacją zabezpieczamy wszystkie elementy, uprzedzając potencjalne komplikacje mogące występować w przyszłości.

Dodatkowe zalety stosowania izolacji wdmuchiwanej

Nadmuchowa izolacja celulozowa jest ulubionym rozwiązaniem wśród właścicieli domów, którzy preferują rozwiązania ekologiczne, ponieważ materiał jest wykonany w całości z makulatury i produktów z drewna, z niewielką ilością procesów syntetycznych.

Izolacje nadmuchowe dopiero zaczynają nabierać popularności. W IzolPoznań śledzimy bieżące trendy, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć swoją ofertę właśnie o izolacje wdmuchiwane. Cena tego rodzaju ocieplenia jest za każdym razem indywidualna, dlatego zapraszamy do kontaktu.

 

umów się na bezpłatną wycenę! Wypełnij formularz