Poznaj nowy trend – izolacja budynków komercyjnych

izolacje budynkow komercyjnych

Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się wykonywanie ocieplenia domów, wykorzystując metodę natryskową. Izolacja pianą poliuretanową na dobre zagościła na poddaszach. Jakiś czas temu opisywaliśmy także coraz bardziej popularną izolację fundamentów. Co zatem jest następnym krokiem w świecie ocieplenia pianą PUR?

Ocieplenie budynków komercyjnych

Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania izolacji w nieruchomościach komercyjnych i budynkach, takie jak: oszczędność pieniędzy, integralność konstrukcji, efektywność energetyczna, zalety akustyczne i inne. Izolacja natryskowa staje się coraz bardziej wydajna, równolegle ze wzrostem zrównoważonych wartości i przyjaznej dla środowiska idei, pozostawia mały ślad węglowy i jest często wykorzystywana w programie Czyste Powietrze. 

Izolacja budynków przemysłowych

Izolując nieruchomość, otrzymujesz szereg korzyści. Niektóre z nich, które omówimy, to bariera termiczna i akustyczna oraz integralność konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że korzyści płynące z izolacji zależą od rodzaju zastosowanej izolacji.

Dlaczego warto wykonać izolację budynków użytkowych oraz użyteczności publicznej?

Magazyny, fabryki, hale produkcyjne, urzędy, szkoły. Choć wszystkie się różnią, łączy je jedno – potrzeba odpowiedniej izolacji. W przypadku właściciela firmy konieczne jest zarządzanie kosztami ogólnymi związanymi z budynkiem komercyjnym, takimi jak opłacanie rachunków za media. Jeżeli nastąpi znaczny wzrost rachunków za energię, wpłynie to w znacznym stopniu na finanse przedsiębiorstwa. Oprócz rachunków za media właściciele firm powinni również zwracać uwagę na integralność strukturalną swojej nieruchomości. Dlatego IzolPoznań zaleca izolację piankową natryskową w budynkach komercyjnych.

Izolacja cieplna – czy to jedyna zaleta ocieplenia pianą PUR

Warto zwrócić uwagę na to, że ocieplenie natryskowe nie tylko gwarantuje izolację, ale działa również jako bariera powietrzna. Wypełnia pęknięcia i szczeliny oraz trudno dostępne miejsca. Porównując inne materiały do piany PUR, tak skuteczne zatkanie szpar nie będzie możliwe. Dlatego, wybierając izolacje pianką poliuretanową, uzyskana będzie niezwykła efektywność, równolegle z korzyściami finansowymi.

Mniejsze zużycie energii i obniżenie kosztów za energię

Izolacja pianą PUR zapewnia uszczelnienie każdych otworów oraz gwarantuje brak pojawiania się mostków termicznych. Doskonałe właściwości piany mogą zapewnić nie tylko komfort cieplny. Utrzymywana będzie odpowiednia temperatura wewnętrzna, dzięki czemu nie będzie konieczna instalacja klimatyzacji. Spadek kosztów energii: gwarantowany!

Wygłuszenie odgłosów ulicy

Niewybaczalne byłoby pominięcie aspektu korzyści pochłaniania dźwięku. Izolacja pianą PUR skutecznie minimalizuje zakłócenia dźwiękiem – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Bez względu na to, czy budynek jest używany jako biuro, fabryka, restauracja czy inna działalność komercyjna, powinien być izolowany. Zapobiegnie to przechodzeniu dźwięku przez ściany. Izolacja z pianki natryskowej to sposób na zapewnienie komfortu – pracownikom oraz klientom. 

Wzmocnienie struktury budynku

Budynki usługowe, hale magazynowe i inne nieruchomości wymagają stałej konserwacji oraz cyklicznych kontroli, by zapewnić bezpieczeństwo. Jest to także sposób na ochronę nie tylko pracowników, ale także produktów, sprzętu i urządzeń firmy. Oferowana przez IzolPoznań izolacja pianą PUR wzmacnia konstrukcję budynku i wydłuża jego żywotność. Jest to możliwe, dzięki zamkniętej strukturze komórek w pianie oraz gazoszczelności. Jeszcze nie jesteś przekonany? Przechodzimy do kolejnej zalety! 

Poprawa jakości powietrza

Ta zaleta doskonale wpasowuje się w obecne trendy. Jakość powietrza w ostatnich latach znacznie się pogorszyła, przez co wiele osób szuka rozwiązań, by zapobiec pogłębianiu tego problemu. Z pomocą przychodzi piana poliuretanowa.

Jakość powietrza w pomieszczeniach odgrywa kluczową rolę w budynkach komercyjnych. Ważne jest, aby chronić wszystkich przed groźnymi dla zdrowia zanieczyszczeniami, takimi jak tlenek węgla, pyłki, pył radonu i pleśń. Izolacja z pianki natryskowej zapewnia polepszeniu powietrza i zapobiega przedostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń powietrza. Dowodem na to są atesty higieniczne dla piany PUR.

 

Jak widać, izolacja pianą PUR to nie tylko stropy i poddasza. Izolacja fundamentów, hal produkcyjnych to coraz częściej wybierana forma ocieplenia.

 

 

umów się na bezpłatną wycenę! Wypełnij formularz