Rodzaje pianek poliuretanowych

Porównanie ocieplenia Pianką PUR IzolPoznań

”Chcę ocieplić dom pianką!” – słyszymy to coraz częściej. Co to tak naprawdę za sobą niesie? Czy wiesz, jakie są rodzaje pianki? Co czego może być ona zastosowana? Zapoznaj się z naszym wyjaśnieniem, a jeśli oczekujesz natychmiastowej pomocy – skontaktuj się z nami.

 

Rodzaje pianki poliuretanowej

Jesteś zdecydowany na ocieplenie pianką PUR? A czy wiesz, na którą się zdecydować – otwarto- czy zamkniętokomórkową? Różnice pomiędzy nimi są bardzo znaczące – zależy, do jakiej powierzchni chcesz użyć pianki, jakie ma być jej przeznaczenie.

Pianka otwartokomórkowa

Użyta zostaje przede wszystkim do ocieplenia poddasza domu, ponieważ będzie ona odporna na ewentualne odkształcenia. Pianka otwartokomórkowa charakteryzuje się lekkością, wysoką paro przepuszczalnością i termoizolacyjnością. Można rozpoznać ją po budowie zbliżonej do budowy gąbki.

 

Pianka zamkniętokomórkowa

Zauważyć ją można na zewnątrz budynków – jej główną zaletą jest sztywność, duża wodoszczelność oraz wytrzymałość. Jest idealnym zabezpieczeniem przed warunkami klimatycznymi – wiatrem, deszczem czy niskimi temperaturami. Pianka zamkniętokomórkowa będzie doskonałym rozwiązaniem dla miejsc, w których istnieje ryzyko wystąpienia wilgotności. Zamknięta komórka może być stosowana jako izolacja pod posadzkę gdzie szczelnie izoluje wszystkie elementy instalacji i tworzy doskonałą barierę termiczną pomiędzy posadzką , a gruntem.

 

Co wybrać?

Jeśli nadal nie jesteś w stanie powiedzieć, którą piankę powinieneś zastosować u siebie – skontaktuj się z nami! Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości, odpowiemy na pytania. Zapraszamy do kontaktu.

 

umów się na bezpłatną wycenę! Wypełnij formularz